Kodeerimine (HTML & CSS, JavaScript, PHP, SQL jne)

Programmeerimisega seotud teemad (PHP, python jne)
Post Reply
User avatar
ArmyOps
Vaatleja
Posts: 196
Joined: 30 Dec 2012 12:59
Location: Tallinn

Kodeerimine (HTML & CSS, JavaScript, PHP, SQL jne)

Post by ArmyOps »

Kindlasti on paljud mõelnud, et kuidas teha oma veebilehekülge, kuidas koostada andmebaase, luua minecraft serverile oma pluginat jne. Asi on tegelikult väga lihtne ja isegi 30% õpituga on võimalik asi isegi võimalikuks teha, mis ei võta ka tervet igavikku aega. Enamasti õpitakse 30% antavast ülesannetest paari päevaga ära, kuid ei tasu olla kohe nii enesekindel asjatundja, kuna info talletad lõplikult omale siiski tugevama praktikaga.
HTML, CSS, PHP, SQL on väga olulised veebihaldus keeled, millele lisaks tasub kindlasti ära õppida JavaScript ja JQuery. Ise tegin 15 aastat tagasi veel Wordpadiga veebilehekülge, mis oli nagu eriti hale, arvestades, et paari koodireaga oleksin saanud teha ilusama, parema ja mugavama lehekülje. Ajad on muutunud ja igal pool on nüüd juba palju õpetusi, programme, mis aitavad piltlikult sul asju õppida ja teha.
JavaScipt, ülilahe keel, tänu millele tegin kunagi 2 päeva õpituga omale esimese minecraft plugina. Juba keele õppimine oli nii lahe, et ei suutnud lihtsalt peatuda raskuste ees, mis mul ees seisid.
Ilmselt mõned juba teavad, kus saaks seda kõike õppida, kuid tundub, et meie foorumis on see info veel puudu ning otsustasin seda ka meie seltskonnale jagada.

Lisaks, kui võtate selle projekti käsile, siis kindlasti jagage siin teemas ka oma progressi ning küsige teistelt abi. Siis ei sure loodetavasti teema ühe korraga ära.

Eestikeelne JavaScript õppeprogramm: https://www.codecademy.com/en/tracks/javascript-et
HTML eesikeelne: https://www.codecademy.com/en/tracks/estonia
Ingliskeelsed õppeprogrammid: https://www.codecademy.com/

Lisa eestikeelseid õppematerjale võite leida, googeldades "Codeacademy estonia"

User avatar
Martin
Posts: 1245
Joined: 01 Apr 2009 18:37

Post by Martin »

Väga kasulik veebilehekülg, kui vaja õppida need keeled selgeks, kuid ingliskeele oskus on nõutav.
http://www.w3schools.com/

Kristjan
Liige
Posts: 63
Joined: 29 Sep 2013 13:25

Post by Kristjan »

Hea uudis on see, et HTML ja CSS õppimine ei eelda mitte mingeid eelteadmisi. Tegemist on lihtsa keelega, millel on vaid omad reeglid ja terminid. :)

https://code.org/learn
https://www.khanacademy.org/computing/c ... rogramming

Mõningaid saite veel, kust on võimalik õppida.

Post Reply