RIA soovitab kõigile Gmaili kahetasemelist tuvastust

Maailm, infotehnoloogia, jms...
Post Reply
User avatar
Martin
Posts: 1245
Joined: 01 Apr 2009 18:37

RIA soovitab kõigile Gmaili kahetasemelist tuvastust

Post by Martin »

Riigi infosüsteemi amet teatas täna, et soovitab kõigil konto ülevõtmise vältimiseks kasutada Gmaili postkasti logimisel kahetasemelist autentimist. "Üha rohkem on juhtumeid, kus inimene on kaotanud enda meilikonto üle kontrolli ja tema identiteeti kuritarvitatakse. Näiteks küsitakse tema nimel tema sõpradelt ja tuttavatelt võltskirjadega raha," ütles RIA intsidentide käsitlemise osakonna juhataja Klaid Mägi.
RIA-le on tänavu teatatud enam kui 40 Gmaili konto ülevõtmisest. Mägi sõnul on kindlasti ka neid, kes ülevõtmisest teada ei anna ja ülevõetud kontode hulk on seetõttu tõenäoliselt palju suurem.
"Kahetasemeline autentimine võimaldab paremini kontot ülevõtmise eest kaitsta. Kui ülevõtmine on juba toimunud, seda teenusepakkujalt tagasi küsida," lausus Mägi.
Kuidas see töötab?
Kui kontol on kahetasemeline autentimine, siis käib oma postkasti sisselogimine nii:
1. Mine gmail.com ja sisesta oma kasutajanimi ja parool
2. Google saadab sinu telefoninumbrile (mille oled enne registreerinud) lühikese koodi
3. Sisesta kood sisselogimisaknasse
4. Oledki sees!
Asja mõte on selles, et kui keegi ka sinu kasutajanime ja parooli teada saab, ei saa ta ilma sinu telefonita su postkasti logida.
Kui kasutad isiklikku töö- või koduarvutit, võid sammud 2 ja 3 vahele jätta (tee pärast esimest sisselogimist linnuke kasti "mäleta mind selles arvutis"). Võõras ebaturvalises arvutis küsitakse aga ikka telefoni saadetavat koodi.
Kuidas see oma kontol tööle panna?
1. Mine kahetasemelise kinnituse lehele SIIN ja logi oma kasutajanime ja parooliga sisse
2. Vajuta lehel nuppu "Käivita seadistus"
3. Edasi tuleb juhiste järgi ühe korra oma telefoninumber registreerida. Selle käigus saad valida, kas koodid saadetakse sinu telefoni SMS-ina või tehakse kõne, kus hääl loeb sulle numberhaaval koodi ette
4. Sinu konto ongi tunduvalt paremini kaitstud!
Riigi infosüsteemi ameti intsidentide käsitlemise osakonna juhataja Klaid Mägi soovitab konto ülevõtmise ja sellega tekkivate ebameeldivuste vältimiseks kahetasemelist sisselogimist kasutada igal pool, kus see on võimalik.
Allikas: http://forte.delfi.ee/news/digi/ria-soo ... d=71573501

Rvcboy
Uustulnuk
Posts: 7
Joined: 17 Mar 2015 18:52
Location: Võrumaa

Post by Rvcboy »

Väga mõttekas mõte oma Gmail turvalisemaks teha. Aga nüüdseks ei pea seda ise tegema, vaid kui logid nt. raamatukogus oma Gmailiga sisse, siis küsib see ise SMS-iga saadetavat koodi.

Post Reply