Teie haridustee

Moderators: Martin, Martin

Kui kaugel olete oma haridusteel?

Lasteaed
1
7%
Põhikool
4
27%
Kesk- või kutsekool
7
47%
Ülikool
1
7%
Ei käi koolis / Töötan
2
13%
 
Total votes: 15

User avatar
Martin
Posts: 1246
Joined: 01 Apr 2009 18:37

Teie haridustee

Post by Martin »

Kui kaugele olete oma haridusteel jõudnud? Kaugele kavatsete sel teel minna? jne

Endal saab varsti esimene kursus läbi. Viljandi Ühendatud Kutsekeskkool, IT eriala.

User avatar
ZIPPIN
Huviline
Posts: 262
Joined: 19 Aug 2013 14:22
Location: Eesti
Contact:

Post by ZIPPIN »

Endal veel Põhikool.
Image

Mervyn
Posts: 944
Joined: 04 Jan 2012 17:42

Post by Mervyn »

Võiks olla mitme vastusevariandiga küsitlus, kuna mul keskharidus ja ma ei käi hetkel koolis -töötan.
Image
Image
Image
Image

TweeTy
Huviline
Posts: 295
Joined: 30 Nov 2013 00:31

Post by TweeTy »

Põhikoolis hetkel. Plaan minna peale seda kutsekasse, midagi IT alal õppima. Pole hetkel veel uurinud, mida õppida.
ma ainuke nuub

valdo
Vaatleja
Posts: 124
Joined: 17 Jul 2015 21:15
Location: Valga maakond

Post by valdo »

Praegu Põhikoolis ja edasi koolidesse ei plaani minna.

Kristjan
Liige
Posts: 63
Joined: 29 Sep 2013 13:25

Post by Kristjan »

valdo wrote:Praegu Põhikoolis ja edasi koolidesse ei plaani minna.
Ise pooldan muidugi haridustee jätkamist, aga ei mõista hukka ka sind. Põhiharidusega on tänapäeval suhteliselt keeruline hakkama saada, aga kes tahab, see suudab.
Kui ma nüüd võrdlen ennast põhikooli lõpus ja nüüd, siis üleüldiselt avardab gümnaasium tohutult maailmapilti. Põhikoolis oli kogu aeg selline nunnutamine, aga gümnaasium õpetab rohkem iseseisvust ja annab elukogemusi. Muidugi ei saa üle ega ümber ka sellest, et tööd otsides tuleb keskhariduse tunnistus palju rohkem kasuks kui põhihariduse oma.

Kui sa nii arvad, et saad ka põhiharidusega hakkama, siis healjuhul saad Maximasse kärusid lükkama.

Dex
Noor liige
Posts: 13
Joined: 25 Jun 2015 22:28
Location: Tartu

Post by Dex »

Aga kuidas sellega on kutid, mis te arvate, et kas peale gümnaasiumi peaks pigem sõjaväkke minema või ülikooli ja pärast seda sõjaväkke? Ma mõtlesin ise seda teist varianti, samas osad räägivad, et veidi vanemana ei saa hakkama jms...?

User avatar
ArmyOps
Vaatleja
Posts: 196
Joined: 30 Dec 2012 12:59
Location: Tallinn

Post by ArmyOps »

Kindlasti soovitan käia võimalikult varakult ära sõjaväes. Minu tutvusringkonnas on väga palju neid, kes oma hea elujärje pealt on pidanud minema sõjaväkke ning kellegile see ei meeldi. Samas, oli minu ajal selliseid tüüpe kohal, kel oli ülikool veel poole peal ning seda samuti sa ei soovi, käia aastaks korra sõjaväes, et kogu õpitu vahepeal ära unustada. Sa ei pääse sellest kohustusest, kui simuleerida ei oska või omale vigastusi tekita.
Jumal wrote:Ise pooldan muidugi haridustee jätkamist, aga ei mõista hukka ka sind. Põhiharidusega on tänapäeval suhteliselt keeruline hakkama saada, aga kes tahab, see suudab.
Kui ma nüüd võrdlen ennast põhikooli lõpus ja nüüd, siis üleüldiselt avardab gümnaasium tohutult maailmapilti. Põhikoolis oli kogu aeg selline nunnutamine, aga gümnaasium õpetab rohkem iseseisvust ja annab elukogemusi. Muidugi ei saa üle ega ümber ka sellest, et tööd otsides tuleb keskhariduse tunnistus palju rohkem kasuks kui põhihariduse oma.

Kui sa nii arvad, et saad ka põhiharidusega hakkama, siis healjuhul saad Maximasse kärusid lükkama.
Ei ole 100% nõus sinu väidetega. Minul on kõigest keskharidus, kuid mul poleks isegi seda vaja olnud. Igas koolis rõhutatakse, et ilma hariduseta ei saa sa kusagile. Minu paar sõpra ei lõpetanud põhikooligi ära, kuna nende seltskond oli sellest olulisem, kuid ometi teenivad 1000 euri kuus mis on rohkem, kui enamustel keskhariduse või ülikooli haridusega inimestel.
Paljud ülikoolis käinud õppurid leiad macdonaldsis, kuna nad on õppinud täitma tööülesandeid mis neile ette antakse. Nad ei suuda ise välja mõelda tegevust, mida nad teha tahaksid või ei ole sellegipoolest kusagile piisavalt head kandidaadid. Inimesed on erinevad ning paljud ei saa omale haridust lubada juba majandusliku tingimuste tõttu. Enamus jookseb peale põhikooli kutsekooli, aga vb 10% nendest jätkavad tegevust alal, mida nad seal omandasid. Ülejäänud teevad seda, kus teenib rohkem või mis on paremini käeülatuses.

valdo
Vaatleja
Posts: 124
Joined: 17 Jul 2015 21:15
Location: Valga maakond

Post by valdo »

Jumal wrote:Ise pooldan muidugi haridustee jätkamist, aga ei mõista hukka ka sind. Põhiharidusega on tänapäeval suhteliselt keeruline hakkama saada, aga kes tahab, see suudab.
Kui ma nüüd võrdlen ennast põhikooli lõpus ja nüüd, siis üleüldiselt avardab gümnaasium tohutult maailmapilti. Põhikoolis oli kogu aeg selline nunnutamine, aga gümnaasium õpetab rohkem iseseisvust ja annab elukogemusi. Muidugi ei saa üle ega ümber ka sellest, et tööd otsides tuleb keskhariduse tunnistus palju rohkem kasuks kui põhihariduse oma.

Kui sa nii arvad, et saad ka põhiharidusega hakkama, siis healjuhul saad Maximasse kärusid lükkama.
Nu jh :D aga vb ei plaanigi tööle ka minna hea on see et põhiharidusega saab vähemalt lube teha :D

Kristjan
Liige
Posts: 63
Joined: 29 Sep 2013 13:25

Post by Kristjan »

Dex wrote:Aga kuidas sellega on kutid, mis te arvate, et kas peale gümnaasiumi peaks pigem sõjaväkke minema või ülikooli ja pärast seda sõjaväkke? Ma mõtlesin ise seda teist varianti, samas osad räägivad, et veidi vanemana ei saa hakkama jms...?
Ennem ülikooli kindlasti. Pärast ülikooli on sul juba oma elu ja aasta aega sellest eemal olla keerab kõik peapeale. Ise käisin sõjaväes kohe peale gümnaasiumi ja siis pärast ülikooli astusin sisse alles, ja ei kaotanud selle aastaga miskit, vaid võitsin.

valdo
Vaatleja
Posts: 124
Joined: 17 Jul 2015 21:15
Location: Valga maakond

Post by valdo »

Sõjaväes peab mingi 8-12 Kuud käima ju?

User avatar
ArmyOps
Vaatleja
Posts: 196
Joined: 30 Dec 2012 12:59
Location: Tallinn

Post by ArmyOps »

8 kuud käivad okoobrilapsed ja need, kes suvel jäävad sinna 12 kuuks. Sellel on jällegi omad eelised sees. Kui sa oled piisavalt sõjard ja sportlik siis võimalus sul minna veel NAK'i ehk "Noorem allohvitseri kursus"'sele. Saad triibud peale ning elukusteliseks hakates on sul sellevõrra juba lihtsam. Teiseks on 12 kuu meestel võimalus minna seal autojuhiks ning võimalus riigi kulul saada kategooriaid juurde. KIndlasti tuleks sul juba sinna minnes enne plaan läbi mõelda, mida sa tahad jne. Näiteks autojuhtideks ei saa 100 inimest vaid nendest ainult 5, mis tähendab, et sul peab autojuhina olema ka suurem kogemus, kas koppajuhina, rekkamehena vms et chance sinna saamiseks suurendada. Või tahad hoopis 12 kuud laatsas istuda, mis tõttu pead sa tegema enne korralikult näiteringe, et simulandina hästi välja paista.

valdo
Vaatleja
Posts: 124
Joined: 17 Jul 2015 21:15
Location: Valga maakond

Post by valdo »

Okoobri lapsed või oktoobri lapsed? :D

Dex
Noor liige
Posts: 13
Joined: 25 Jun 2015 22:28
Location: Tartu

Post by Dex »

Meil riigikaitseõpetaja rääkis, et kui sa lähed kaitseministeeriumisse kellenagi tööle, siis pärast 20 aastat töökogemust võid pensionile jääda ja sa saad 75% oma kaitseministeeriumi palgast pensioni. Räägiti, et osad saavad seal isegi 2000€ kätte ja arvestades sealt 75% on see 1500€, mis on ikka päris jõhker. :p

valdo
Vaatleja
Posts: 124
Joined: 17 Jul 2015 21:15
Location: Valga maakond

Post by valdo »

Tahaks ka siis sinna minna kui juba niipalju pappi saab :D

Post Reply